Rusztowania

Rusztowania elewacyjne, fasadowe, ramowe – Sigma-Bud

Produkcja oraz sprzedaż rusztowań to główny obszar działalności naszej firmy.

Każdy typ produkowanej przez nas konstrukcji ma u podstaw sprawdzone rozwiązania, które zostały przez nas udoskonalone, dzięki czemu są niezwykle funkcjonalne i uniwersalne.

Systemy Sigma są produkowane ze specjalnie selekcjonowanej stali o podwyższonej wytrzymałości, a następnie ocynkowane ogniowo co powoduje że są prawie całkowicie odporne na wpływ warunków atmosferycznych – stal ocynkowana ogniowo w kąpieli cynkowej jest odporna na rdzewienie nawet do 20 lat.

Rusztowania elewacyjne produkowane przez naszą firmę spełniają (przy odpowiedniej konfiguracji) normę DIN 4420-1 dla czwartej grupy konstrukcji elewacyjnych. Dzięki zastosowanym przez nas rozwiązaniom oraz dokładnemu procesowi produkcji, każdy typ naszego produktu cieszy się dużą popularnością.


Zalety rusztowań ramowych SIGMA:

Główną zaletą jaką wyróżniają się rusztowania ramowe naszej produkcji jest przede wszystkim szybkość ich montażu i prostota konstrukcji. W zależności od zastosowanego systemu istnieją także ogromne możliwości dostosowania konstrukcji ramowych do odmiennych kształtów budynków oraz wymagań prowadzonych prac budowlanych. Niezmiennie jednak, każde rusztowanie zapewnia odpowiednią sztywność oraz najwyższe bezpieczeństwo pracowników. Duże możliwości modyfikacji połączone z prostotą ich montażu, przy zachowaniu stabilności całej konstrukcji stanowi o popularności jaką cieszą się produkty ramowe.

Wszystkie elementy konstrukcyjne rusztowań które produkujemy poddawane są szczegółowym badaniom wytrzymałościowym przeprowadzonym przez Laboratorium Badań Wytrzymałościowych Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie, które jest jednostką umieszczona przez Komisję Europejską w Dzienniku Urzędowym UE na wniosek upoważnionego organu kraju członkowskiego. W Polsce organem notyfikującym jednostki w UE jest z mocy prawa Ministerstwo Gospodarki, które dokonuje notyfikacji na podstawie autoryzacji dokonanej przez ministerstwo właściwe dla określonej dyrektywy.


Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych produktów:

Rusztowania SIGMA P70
Sigma 70P – rusztowanie o szerokości ramy 739 mm, z mocowaniem pomostów na bolce gwiaździste, mocowanie poręczy i stężeń na zamkach zapadkowych.


Rusztowania SIGMA LB73
Sigma 73LB – rusztowanie o szerokości ramy 732 mm, z mocowaniem pomostów w U-profilu, z dwoma wspornikami ramy, mocowanie poręczy w zamkach klinowych, stężenia z półzłączem.


Rusztowania SIGMA B70
Sigma 70B – rusztowanie o szerokości ramy 740 mm z mocowaniem pomostów w U-profilu, oraz z jednym wspornikiem ramy, mocowanie poręczy i stężeń na zamkach zapadkowych.


Akcesoria do rusztowań
Oferujemy również bogaty wybór uniwersalnych akcesoriów do rusztowań we wszystkich systemach dostępnych na polskim i europejskim rynku. Wszystkie dostępne w naszej ofercie akcesoria są wykonane z najwyższej jakości materiałów i spełniają europejskie normy. Nasza propozycja obejmuje: podstawki stalowe, dźwigary kratowe, śruby z uchem, złącza poręczowe, obrotowe, krzyżowe oraz łączniki kotwiące z hakiem.