Skip to main content

Produkcja

Produkcja rusztowań to wieloetapowy proces. Do każdego z etapów podchodzimy z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Nie szukamy drogi na skróty, która w jakikolwiek sposób, może wpłynąć na obniżenie jakości produkcji, a finalnie produkowanych elementów rusztowań.

Na początku tworzymy modele 3d poszczególnych elementów składowych rusztowania w programie Solidworks, następnie składamy je po kolei w realne rusztowanie 3d i szczegółowo analizujemy wszystkie możliwe przypadki użycia. W tym czasie robimy korekty w taki sposób, aby rusztowanie i jego części składowe było jak najbardziej użyteczne w wielu różnych ustawieniach.

Po zakończeniu modelowania konstrukcyjne części rusztowania poddawane są analizie MES (Metoda Elementów Skończonych).

Po zakończeniu analizy MES ostatecznie dobierane są materiały do produkcji poszczególnych elementów rusztowania: gatunek stali, grubości ścianek oraz właściwości mechaniczne i skład chemiczny użytej stali, a także dostawcy kształtowników, profili, blach i podzespołów.

Należy tu wspomnieć, że nie każda stal nadaje się do niektórych elementów rusztowań, przykładowo nasze ramy wykonywane są w technologii redukcji średnicy rury, tzw. butelkowania – stal używana do takiej technologii musi być najwyższej jakości i o odpowiednich parametrach.

W wielu elementach, które produkujemy stosujemy stal o szczególnie wysokich parametrach wytrzymałościowych: S460MH oraz S460MC, a także S700MC.
Podesty stalowe produkujemy wyłącznie z taśmy stalowej zimnowalcowanej o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych w gatunku HC260LA.
Ponadto stal, której używamy do produkcji rusztowań posiada odpowiedni skład chemiczny, by nadawała się do cynkowania ogniowego, aby można było zagwarantować doskonałą jakość powłoki cynkowej na naszych elementach stalowych rusztowania i dzięki temu ich trwałość oraz żywotność.
Nie każdy producent rur i profili może zapewnić dostawy spełniające tak wysokie wymagania dotyczące składu chemicznego i właściwości mechanicznych, dlatego nasza firma zaopatruje się wyłącznie u najlepszych i sprawdzonych producentów rur, profili oraz taśm stalowych, którzy spełniają tak rygorystyczne wymagania.

Kolejnym etapem jest przygotowanie oprzyrządowania produkcyjnego – nasz dział projektowy projektuje narzędzia produkcyjne: wykrojniki, tłoczniki używane do wykrawania i przetłaczania blach i rur oraz wykonywania otworów technologicznych, a także przyrządy spawalnicze, które gwarantują precyzyjne spawanie poszczególnych elementów rusztowań.

Po wykonaniu całego oprzyrządowania produkcyjnego wykonujemy pierwsze elementy rusztowania, dokonujemy dokładnych pomiarów, a następnie składamy je w całość sprawdzając czy wszystkie do siebie pasują. W razie potrzeby wprowadzamy drobne korekty oprzyrządowania.

Pierwsze badania niszczące wykonujemy w naszym zakładzie produkcyjnym obciążając elementy za pomocą obciążników, a następnie elementy szczególnie istotne konstrukcyjnie oddajemy do badań w laboratorium Sieci Badawczej Łukasiewicz – Warszawski Instytut Technologiczny (dawniej IMBiGS).

Po pozytywnym przejściu wszystkich poprzednich etapów, rozpoczynamy właściwą produkcję poszczególnych części rusztowania. Rury i profile są cięte na w pełni automatycznej maszynie CNC, z dokładnością do 0,15mm, a także na laserze. Pozwala to nam zachować precyzję już na samym początku cyklu produkcyjnego. Następnie poddawane są dalszej obróbce mechanicznej. Podesty stalowe produkowane są na linii perforująco-profilującej. Na końcu, elementy, które wymagają procesu spawania trafiają w większości na zrobotyzowane stanowiska spawalnicze.

Wszystkie istotne rury i profile, z których produkujemy nasze rusztowania są trwale znakowane na etapie ich produkcji, dzięki temu mamy pełną identyfikowalność surowca.

Istotne elementy konstrukcyjne rusztowania dodatkowo są trwale znakowane po ich wyprodukowaniu.

Na każdym etapie produkcji skupiamy się na najwyższej jakości finalnego produktu, mając
świadomość tego, że na rusztowaniu pracują ludzie i ważne jest dla nas ich bezpieczeństwo.
Najwyższa jakość nie zna drogi na skróty.